15 lat doświadczenia

Od 1999 roku z naszych usług skorzystało ponad 90 000 klientów!

Wszystkie oferty w 1 miejscu

Porównuj i wybieraj spośród 120 000 wakacyjnych ofert 80 biur podróży!

Gwarancja najniższej ceny

Wycieczki kosztują dokładnie tyle, ile u organizatorów

Zobacz wszystkie oferty
Zobacz wszystkie oferty
Zobacz wszystkie oferty

Niezbędnik wakacyjny

Wakacje to czas odpoczynku i ucieczki od obowiązków dnia codziennego, aby spędzić je w przyjemny sposób, a do domu przywieźć ze sobą bagaż pełen niezapomnianych przygód, wrażeń i doświadczeń, należy je odpowiednio zaplanować. Przede wszystkim warto zadać sobie kilka podstawowych pytań:

Gdzie chciałbym spędzić swój wymarzony urlop?
Z kim się na niego wybiorę?
Czy wakacje spędzę na terytorium Polski czy może poza jej granicami?

Zastanowienia wymaga także kwestia organizacji wyjazdu (Będzie to podróż w zakresie indywidualnym, a może wycieczka wykupiona w biurze podróży?), jak również określenie czy urlop będzie czasem biernego wypoczynku i zażywania słonecznych kąpieli na plaży, czy może zwiedzania, poznawania obcych kultur i odkrywania ich tajemnic lub uprawiania aktywności ruchowej.

Wczasy w Polsce mogą dostarczyć wielu przeżyć, a przy właściwej organizacji wcale nie muszą być drogie, jednak coraz częściej wycieczki za granicę stają się opcją równie atrakcyjną, a ich cena może być porównywalna do wycieczek w kraju.

Osoby pragnące relaksować się na gorącej plaży, wśród bajkowych widoków chętnie wybierają urlop w państwach południa Europy, m.in.: w Chorwacji, Grecji, Francji bądź też Hiszpanii. Są to kierunki oferujące przyjemny klimat, piękne plaże, malowniczy krajobraz, jak również niezwykłe bogactwo kulturowe, z tego względu zarówno osoby marzące o biernym wypoczynku, jak i miłośnicy historii i tropiciele przygód znajdą tutaj coś dla siebie. Kraje południowo europejskie posiadają także idealne zaplecze do uprawiania turystyki aktywnej, a w szczególności sportów wodnych. Przed wyjazdem warto zapoznać się z ofertami biur podróży, bowiem często zakupując wycieczkę last minute można spędzić naprawdę tanie wakacje.

W przypadku samodzielnej organizacji wczasów warto pamiętać o tym, by planowanie urlopu zacząć z dużym wyprzedzeniem. Istotną kwestią jest wybór środka transportu, zakwaterowania, wytyczenie dokładnej trasy podróży, a także ułożenie ramowego programu wycieczki. Należy również wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczeń, aby w razie nieprzewidzianych wypadków nie martwić się kosztami. Planując podróż do egzotycznych krajów np. w Afryce, warto zaś zdobyć informacje o obowiązkowych lub zalecanych szczepieniach i udać się do lekarza. Samodzielna organizacja wyjazdu również może stanowić opcję tanich wakacji, jednak aby cieszyć się niskimi kosztami cały wyjazd należy planować rozsądnie, z wyprzedzeniem i wyszukując korzystnych promocji.

Na współczesnym rynku turystycznym istnieje wiele typów ofert, dzięki którym można wybrać idealną dla siebie opcję podróży.

Dla osób pragnących wypocząć za granicą i nie martwić się o samodzielne wyszukiwanie taniego przelotu i miejsca zakwaterowania dogodnym rozwiązaniem będzie wykupienie tzw. wczasów pakietowych, czyli oferty w skład której wchodzi opłata za hotel, przelot oraz wyżywienie. Urlop spędza się wtedy w jednym miejscu, jednak istnieje również możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, co stwarza okazję do zapoznania się z kulturą i historią interesujących miejscowości i obiektów w kraju, do którego planuje się swoją podróż.

Turyści których nie zraża częsta i długa podróż autobusem, zainteresowani zwiedzeniem jak największej ilości ciekawych miejsc, powinni zaś zastanowić się nad ofertami wycieczek objazdowych, które trwają zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. Program wycieczki określony jest przez organizującego ją touroperatora i powinien zawierać dokładną trasę przejazdu. Podczas podróży turyści przemieszczają się autokarem od jednego miejsca docelowego, do kolejnego, realizując program zwiedzania. Noclegi spędza się w środku transportu, bądź też w wynajętych miejscach zakwaterowania. Tego typu wczasy posiadają charakter poznawczy, są zatem doskonałą szansą przybliżenia się do kultury danego miejsca i zwiedzenia najważniejszych obiektów.

Osoby pragnące spędzić dłuższy urlop, w trakcie którego zetkną się z historią oraz tradycjami danych krajów lub miejscowości, a także odpocząć, zrelaksować się i delektować malowniczymi widokami mogą zaś skorzystać z opcji wyjazdów 7+7, które oferują tygodniową wycieczkę objazdową po określonych punktach docelowych, a następnie siedem dni wypoczynku w ustalonym miejscu.

Biura podróży posiadają także bogaty wachlarz usług skierowanych do dzieci i młodzieży. Specjalnie dla młodszych turystów przygotowane są atrakcyjne oferty koloni i obozów. Długość trwania takich wyjazdów określana jest przez touroperatora, lecz wśród setek propozycji znaleźć można najbardziej dogodną. Podczas wyszukiwania interesujących opcji wczasów dla dzieci, warto uwzględnić ich zainteresowania. Touroperatorzy tworzą bowiem nowe, atrakcyjne oferty, dzięki którym wyjazd może stać się niezapomnianą, obfitującą w moc wrażeń przygodą. Wśród najpopularniejszych znajdują się m.in.: wczasy survivalowe, ekstremalne, militarne, taneczne i wiele innych.
Najtańszą opcją wycieczki są tak zwane wczasy „last minute”. To idealne rozwiązanie dla osób, które pragną spędzić niezapomniany, pełen wrażeń urlop, nie martwiąc się o swój budżet. Tego typu wyjazdy oferowane są przez biura podróży w sytuacji, gdy nie są one w stanie sprzedać określonego produktu turystycznego po cenie katalogowej.

Każdy organizator przygotowując wycieczkę ponosi stałe koszty (m.in. czarteru miejsc w samolocie oraz zakwaterowania w danym obiekcie noclegowym), a w przypadku gdy na określone oferty nie było wcześniej zbyt dużego popytu, stara się odzyskać część funduszy sprzedając wycieczki po obniżonej cenie, co zapewnia wzrost zainteresowania turystów takimi propozycjami.

Warto zauważyć, iż takie oferty najtaniej sprzedawane są na 3 dni przed planowanym wylotem. Na największe przeceny można liczyć na początku sezonu, pod jego koniec oraz na przełomie miesięcy. Tanie „last minute” sprzedawane są także po okresie świątecznym oraz długim majowym weekendzie.

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają jeszcze konkretnych wymagań co do kierunku wyjazdu, a szybkie zarezerwowanie interesującej oferty i spakowanie walizki w jeden dzień nie stanowi dla nich problemu.

Korzystając z opcji wycieczek „na ostatnią minutę” należy mieć na uwadze fakt, że mimo iż jest to oferta pakietowa (w jej skład wchodzi przelot z transferem do hotelu, zakwaterowanie, wyżywienie, opieka pilota oraz ubezpieczenie), może się zdarzyć sytuacja, w której podana w reklamie cena nie obejmuje wszystkich wymienionych usług. Niektóre biura przyciągają klientów niską ceną, w skład której wchodzi jedynie opłata za przelot i zakwaterowanie, zaś za inne usługi jak. np. transfery, trzeba dopłacić pieniądze. Warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą, a o ewentualne dopłaty zapytać pracowników biura. Zaletą wycieczek „na ostatnią minutę” jest to, iż ich cena nie może się zmienić, minusem zaś brak możliwości rozłożenia płatności na raty. Należy także pamiętać, iż w przypadku niektórych wycieczek biura nie zawsze podają nazwę obiektu noclegowego, zaś często obiecują jedynie określony standard miejsca zakwaterowania.
Przed wyjazdem na urlop niezwykle ważnym czynnikiem jest wybór odpowiedniego miejsca zakwaterowania. Większość turystów podejmując taką decyzję zwraca uwagę przede wszystkim na zaszeregowanie hotelu do danej kategorii. Należy jednak pamiętać, iż każdy kraj posiada swoje własne, ściśle określone wymogi, według których obiektom przyznawane są gwiazdki.

Wyróżnia się pięć kategorii, z czego najniżej klasyfikowany jest hotel jednogwiazdkowy. Taki obiekt posiada bardzo skromne wyposażenie i oferuje jedynie podstawowe usługi. Pokoje są małe i niezbyt przestronne. Obowiązkowo musi się w nich znajdować umywalka, lecz łazienka może być zlokalizowana na zewnątrz. Telefon dostępny jest jedynie w recepcji. Na terenie obiektu może znajdować się bar szybkiej obsługi lub restauracja.

Hotele dwugwiazdkowe oferują natomiast pokoje z łazienką, telefonem oraz odbiornikiem telewizyjnym. Śniadanie wliczone jest najczęściej w cenę noclegu, a dla gości posiadających samochód udostępniany jest parking lub garaże.

Obiekty, którym w procesie kategoryzacji przyznano trzy gwiazdki posiadają pokoje z łazienką, telefonem, telewizorem oraz klimatyzacją. Codziennie wymieniane są również ręczniki oraz pościel. Hotele powinny ponadto udostępnić swoim gościom strzeżony parking, wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego, pralnię oraz hol restauracyjny.

Obiekty czterogwiazdkowe posiadają wysoki standard wyposażenia oraz świadczonych usług. Znajdują się w nich przestronne apartamenty, centra biznesowe, sale konferencyjne, dwie restauracje, siłownia oraz centrum urody, a każdy pokój musi obowiązkowo oferować dostęp do Internetu.

Hotele pięciogwiazdkowe odznaczają się zaś w Polsce bardzo wysokim standardem, najwyższą jakością usług oraz luksusowym wyposażeniem. Posiadają duże, przestronne i ekskluzywne apartamenty, każdemu pokojowi przypisane jest jedno miejsce parkingowe, zaś goście mogą korzystać z 24godzinnego room servicu.

Zupełnie inne wymogi określone są natomiast dla krajów afrykańskich. Standard hotelu pięciogwiazdkowego znacznie różni się od standardu polskiego czy europejskiego obiektu z tą samą ilością gwiazdek. Taki hotel posiada znacznie uboższe wyposażenie niż obiekt europejski, a jego standard jest zazwyczaj średni. Trzygwiazdkowy hotel w Tunezji, Egipcie, bądź też innych państwach Afryki Północnej, jest zaś porównywalny do standardu słabej klasy motelu w Europie Zachodniej. W Afryce warunki porównywalne do tych, które oferują polskie hotele trzygwiazdkowe odnajdzie się dopiero w obiektach oznaczonych czteroma gwiazdkami.

Podczas wyboru miejsca zakwaterowania niezwykle ważnym elementem jest także rodzaj wyżywienia.

Wykupując opcję all inclusive gość otrzymuje wszystkie posiłki (śniadanie, obiad oraz kolację), wliczone w cenę noclegu. Cena obejmuje także przekąski oraz napoje zarówno bezalkoholowe, jak i alkoholowe. W ramach all inclusive większość hoteli oferuje również dostęp do rozrywek rekreacyjno-sportowych.

Kolejnym rodzajem wyżywienia jest tzw. FB, czyli full board, w skład którego wchodzi śniadanie, obiad oraz kolacja.
Hotele posiadają również opcję HB (half board), czyli niepełne wyżywienie, składające się ze śniadania i obiadokolacji.

Rodzaj BB (bed&breakfast) oznacza zaś nocleg z wliczonym w cenę śniadaniem.

Najsłabszą opcję stanowi natomiast OV (overnight), w cenie noclegu nie ma żadnego wyżywienia. Inne skróty, z którymi mogą się spotkać turyści to: SC (self catering) - czyli catering we własnym zakresie, PP (program package) – posiłki wg programu oraz ZPR - posiłki zgodnie z programem imprezy lub opisem hotelu, BO (bed only) czyli kupujemy jedynie zakwaterowanie bez wyżywienia.

Wśród najchętniej wybieranych kierunków turystycznych już od kilku lat królują Egipt, Grecja, Hiszpania, Turcja oraz Tunezja. Mimo iż w każdym sezonie na rynku turystycznym zaobserwować można nowe trendy, powyższe państwa nieustannie cieszą się sporym zainteresowaniem. Na taką sytuację wpływa kilka czynników. Przede wszystkim są to kraje egzotyczne, przyciągające turystów swoim bogactwem kulturowym, bajkowymi plażami i malowniczymi widokami. Transport samolotem trwa stosunkowo krótko, a w biurach podróży znaleźć można wiele atrakcyjnych i tanich ofert, dzięki którym wymarzony urlop przerodzi się w rzeczywistość.

Planując wczasy w Egipcie większość osób decyduje się na wypoczynek w jednym z dwóch popularnych ośrodków: Hurghadzie lub Sharm El Sheik. Piaszczysta plaża, luksusowe hotele oraz bogate życie nocne kuszą przede wszystkim ludzi młodych i aktywnych. Sporym zainteresowaniem cieszą się także okolice Kairu oraz Luksoru.
Grecja natomiast oferuje turystom zarówno bierny wypoczynek na rajskich plażach, jak i niezwykły dorobek cywilizacyjny, z którym z pewnością będą chcieli się zapoznać miłośnicy starożytności. Wielu turystów z chęcią wybiera oferty wczasów w Grecji kontynentalnej, gdzie największą popularnością cieszą się Ateny oraz półwysep Peloponez, z wysp najczęściej odwiedzane są zaś: Rodos oraz Kos.

Wśród destynacji europejskich prym wiedzie również Hiszpania. To raj dla miłośników wypoczynku na piaszczystej plaży, w gorącym klimacie, wśród bajkowych widoków, a także dla amatorów sportów wodnych oraz zwiedzania. Najchętniej wybieranymi regionami są wybrzeża, a wśród nich w szczególności andaluzyjskie Costa del Sol i katalońskie Costa Brava.

Coraz częściej turyści wybierają jednak pobyt na wyspach, wśród których królują, należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich Teneryfa oraz położona na Balearach Majorka. Chętnie odwiedzanymi państwami w Europie są również, usytuowane na Bałkanach, Bułgaria oraz Chorwacja, które cieszą się uznaniem nie tylko ze względu na piękne widoki, ciepły klimat oraz cywilizacyjny dorobek, lecz także dzięki niskim cenom wycieczek oraz utrzymania w miejscu docelowym.

Osoby pragnące zaś spędzić swój urlop w zetknięciu z egzotyczną kulturą Turcji najchętniej wybierają natomiast Stambuł oraz bajkową, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Kapadocję. Turcja przyciąga swoim niezwykłym klimatem, tradycjami, kuchnią oraz malowniczym krajobrazem. Wycieczki można zakupić po dość niskiej cenie, dzięki czemu staje się ona jednym z najbardziej pożądanych kierunków.

Austria - Wiedeń

Częściowe zachmurzenie
22°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
scattered clouds%
Ciśnienie:
1012 hPa
Wiatr:
2 km/h100°
Częściowe zachmurzenie
26°C
Pochmurno
29°C

Cypr - Larnaka

Bezchmurna noc
28°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
clear sky%
Ciśnienie:
1006 hPa
Wiatr:
8 km/h261°
Słonecznie
28°C
Słonecznie
30°C

Egipt - Kair

Bezchmurna noc
35°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
clear sky%
Ciśnienie:
1008 hPa
Wiatr:
26 km/h11°
Słonecznie
39°C
Słonecznie
40°C

Indie - New Delhi

Bezchmurna noc
47°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
few clouds%
Ciśnienie:
998 hPa
Wiatr:
21 km/h267°
Słonecznie
46°C
Słonecznie
45°C

Karaiby - Hawana

Częściowe zachmurzenie
31°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
scattered clouds%
Ciśnienie:
1015 hPa
Wiatr:
18 km/h98°
Pochmurno
32°C
Pochmurno
30°C

Kenia - Nairobi

Pochmurno
20°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
broken clouds%
Ciśnienie:
1019 hPa
Wiatr:
8 km/h71°
Pochmurno
23°C
Częściowe zachmurzenie
24°C

Maroko - Agadir

Bezchmurna noc
25°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
clear sky%
Ciśnienie:
1011 hPa
Wiatr:
17 km/h193°
Słonecznie
26°C
Słonecznie
28°C

Tajlandia - Bangkok

Pochmurno
38°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
broken clouds%
Ciśnienie:
1008 hPa
Wiatr:
13 km/h213°
Pochmurno
38°C
Pochmurno
38°C

Tunezja - Hammamet

Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
24°C
Opady:
0.23 mm
Zachmurzenie:
overcast clouds%
Ciśnienie:
1013 hPa
Wiatr:
5 km/h170°
Słonecznie
28°C
Pochmurno
29°C

Wenezuela - Caracas

Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
29°C
Opady:
0.12 mm
Zachmurzenie:
scattered clouds%
Ciśnienie:
1015 hPa
Wiatr:
7 km/h192°
Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
28°C
Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
26°C

Włochy - Rzym

Częściowe zachmurzenie
24°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
scattered clouds%
Ciśnienie:
1013 hPa
Wiatr:
13 km/h213°
Słonecznie
30°C
Słonecznie
33°C

Wyspy Kanaryjskie - Playa de las Americas

Częściowe zachmurzenie
25°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
few clouds%
Ciśnienie:
1016 hPa
Wiatr:
9 km/h152°
Słonecznie
24°C
Słonecznie
24°C